VİETNAM-KAMBOÇYA

                                                 VİETNAM – KAMBOÇYA – SİNGAPUR TURU (12 gece – 14 gün)
1. Gün:HANOI VARIŞI
Hanoi'ye hoş geldiniz, havaalanında Caoroads logosu ile özel karşılama, yine personelimiz tarafından Vize alımı (15 dakika) size sadece oturup beklemek gerekiyor.  Giriş check-in işleminden sonra Bagaj alımı rehberimiz ve araçla buluşma otele transfer. Serbest zaman otelde biraz dinlenmeden sonra… eski (French square  Hanoi’yi gezme, tanıma, turlama sırasında geleneksel yerel yiyeceklerden atıştırma fırsatı bulacaksınız) Geceleme Hanoi'de .
3* Hoa Binh Hotel  /  4* Conifer Hotel or Lapis Hotel..

2. GÜN: HANOI ŞEHİR TURU
Otelde kahvaltı. Ho Şi Min'in Mousoleum’u geziyoruz, 2 Eylül 1945'te Vietnam'ın Demoktatik Cumhuriyeti'nden ilk bağımsız ilan ettiği Ba Dinh Meydanı'nı görerek, turumuza başlıyoruz.  Bu alan aynı zamanda 1911-1924 yılları arasında Royal Krallık toprakları üzerine inşa edilmiş yeni bir Fransız mahallesi olarak da bilinir. Burası bulvarı ağaçlıklarla dolu ve çok iyi korunmuş Fransız villaları ile çok çekici görünmektedir .

Ardından, geçmişini ve ülke tarihinin daha iyi bilmek çok etkileyici renkli bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı görüyor ve ülkede çok sevilen milliyetçi ve devrimci olan Ho Chi Minh'in mütevazi evini ziyaret ediyor, burada Hanoi'nin ikonik bir görüntüsünü seyrediyoruz. Daha sonra Temple of literature Tapınağını geziyor, burada Vietnam’in 1070 yılından bu yana Konfüçyüs etkisi altında kalışına tanıklık ediyoruz.

Öğleden sonra Vietnam'da Etnoloji Müzesi'ni ziyaret ediyor. Daha sonra Hanoi'nin sokaklarındaki şaşırtıcı karmakarışık yaşamını resmetmek Riskshaw “cyclo” turuna çıkıyoruz. Geceleme otelimizde (kahvaltı dahil)

3. GÜN: HA NOI – HA LONG BAY Turu (Dragonlarin indiği alanlar)
Otelde kahvaltı. Aracımızdaki yerimizi alip UNESCO tarafından 1994 yılında tanınan bir Doğal Dünya Mirası olan Halong Körfezi'ne yaklaşık 3,5 saatlik bir yolumuz var. Yolda kahve molamız var.
12:00 Halong By Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanı'ndaki Bhaya Grup Cruise Merkezi'ne varış.

12:45 Bhaya Cruises yatına biniyoruz. Kaptan tarafından programımız güzergah ve güvenlik brifingi yaparken hoş geldiniz içeceklerinin tropikal lezzetlerin tadını çıkarıyoruz
13:00 Tatil ve deniz turumuz lezzetli bir öğle yemeğiyle başlıyor, tekne ile Halong Körfezi'nin güneybatısına doğru ilerliyoruz.
15:00 Vardığımız noktada ilk durağımız sadece bir güzellik noktası değil aynı zamanda bir arkeolojik alan olan gizemli Tien Ong Mağarasını keşfediyoruz. Çarpıcı sarkıt ve dikitlerle 1000 m2'lik bir alanı kaplayan mağara, Halong Körfezi'ndeki en iyi mağaralardan biridir.
16:00 Körfezin en iyi Yüzme alanına varış. Halong Körfezi'nin zümrüt yeşili sularına kendinizi bırakmanın, serinliklere dalmanın zamanı diyenler yüzmeye basladı bile.
17:00 Bar açılışı Happy Hour için bir alana “Bir tane bedava” satın alın. Daha lezzetli içecekler ve eğlence kazanma şansını yakalıyoruz.
17:30 Heyecan verici “Usta-Şef Yarışmasına ve meyve oyma gösterisine katılılabilir, otantik Vietnam yemekleri ile tanışıp" yapmaya calışın, öğrenin ve deneyin. Bhaya Cruise'ın sahibi veya usta şefinin elinden şaşırtıcı hediyeler kazanma şansınız olacak. Teknemiz gecelemek için demirlerken, büyüleyici Halong Körfezi'ndeki gün batımına da hayran olmanın tam zamanını yaşayacağız.
19:00 Kaptanımız ertesi gün programı tanıtırken gemide set-menü akşam yemeğinin tadını çıkarın.
21:00 Kabininize çekilin ya da kalamar avcılığı için kadromuza katılın. Konaklama Gemide (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği)

4. GÜN: HALONG BAY – HANOI - GECE TRENI ILE SAPA’YA HAREKET

06:15 Yatımızda güneşlenme terasında yeni güne bir Tai Chi dersi ile başlayın ve ücretsiz çay ve kahve servis edilir. Tai Chi'nin yavaş hareketi ile bedeninizi ve zihninizi gençleştirin ve körfezde şafağın tadını çıkarın.

07:00 Gemide hafif kahvaltı servis edilir. Tekne Cua Van yüzen balıkçı köyüne yelken açmak için çapa alır.

07:45 huffingtonpost.com tarafından dünyanın dört bir yanındaki 11 güzel küçük şehirlerden biri olarak oylanan köyü ziyaret etmek için zaman ayırın. Sularda yerel yaşamı keşfetmek için kayık ya da geleneksel kürek teknesini seçebilirsiniz.

09:00 Tekneye dönüş ve relax time. C/Out yapmadan önce verilen brunchın tadını çıkarın.

10:45 Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanında Disembark. Saat 16: 00'da Hanoi'ye dönüş, 3 saat süren yolculuğumuzun ardından Hanoi’ye varış. Aksam yemeği için restoranımıza gidiyor ve yemeğin ardından Sapa yolcuğumuz için trene transfer ediliyoruz.  

21:00 Trenimizin hareket saati ile 9 saat süren gece yolculuğumuz ve geceleme trenimizde. 

5. GÜN: LAO CAI - HILL TRIBE PAZARI - SAPA (kahvaltı, öğle yemeği)
06:00 gibi Trenimiz mimarisiyle beğeneceğiniz Lao Cai tren istasyonuna varır ve yakındaki bir yerel restoranda kahvaltı.

07:30 Sapa’lilarin hafta 1 kez açılan ve günlük ürünlerini sattığı pazarladığı geleneksel Sapa pazarını ziyaret ediyor ve yaklaşık 2 saat burada yöresel meyvelerin tadına bakıyoruz. Ardından yerli ve geleneksel bir Sapa evini ziyaret ediyoruz.
12:30 Yerel restoranda öğle yemeği servisi yapılır.
13:30 Sapa kasabasına 2 saat sürüş
15:30 otelimize giris Check-in ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6. GÜN: SAPA / LAO CHAI - TA VAN KÖYÜ (kahvaltı, öğle yemeği)
Otelde kahvaltıdan sonra, inanılmaz bir Muong Hoa köyü ve müthiş teraslı pirinç tarlasını görerek, Lao Chai'den sonra Ta Van köyünden geçerken yolculuğumuz yaklaşık 2 saat sürüyor. Öğle saatlerinde Sapa'ya geri dönüyor ve otelden çıkış yaparak, 16: 30'da tren istasyonuna giderek yerlerimizi alıyoruz. Geceleme trende. 

7. GÜN: HANOI – SAYGON UCUSU - SAYGON TURU (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği)
Hanoi tren istasyonuna 05:00 civarında vardıktan sonra restoranımızda kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Saygona uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. 10:am uçuşu ile  Saygona uçuyoruz. Vietnam'ın en güneyindeki bu büyük kente varisimizin ardindan Ozel otobüsümüz ile önce Vietnam ile ABD arasında yapılan savaş esnasında Kuzey’lilerin yaklaşık 200 km uzunluğunda yer altına yaptıkları tünelleri, (Chu-Chi Tunelleri) Amerikan askerlerine karşı iptidai yöntemlerle vermiş oldukları kurtuluş mücadelesinin yapıldığı kampları, siperleri göreceğiz. Sonra dünyanın en fazla motorsikletinin bulunduğu Saigon’a dönüp şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. (yaklaşık 3 milyon adet) Gösteri Merkezi (Reunification Hall), Opera Binası, Halk Komitesi Binası (Parlamento) ünlü Continental ve Rex Otelleri, Cholon adlı Çin Mahallesi, Dong Ru Caddesi, eski Başkanlık Sarayı’nı göreceğiz. Akşam yemeğimizi otel dışında bir yerel  restoranda alacağız.  Yemegin ardindan otele donus Serbest zaman ve Geceleme otelimizde.

8. Gün: SAYGON MEKONG DELTASI
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra güzel kent anlamına gelen My Tho’ya özel aracımız ile gidecek, oradan ünlü Mekong Deltasında Vietnam efsanelerine gore Dokuz Başlı Ejder Nehri diye bilinen, üzerinde yüzlerce minik adacığın bulunduğu, tipki labirente benzeyen kivrimlariyla  etrafı saran Song Tien Giang nehri üzerindeki Thoi Son Adasını, Vinh Trang Pagodasını ziyaret edecek ve kanallarda minik yoresel sampan tipi tekneler ile dolaşacağız. Mekong Deltası turumuzun ardından Saigon’a dönüş. Dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman Akşam yemeği Pendolasko adlı yerel restoranda. Geceleme otelimizde.

9. Gün: SAYGON – SIEM REAP ( KAMBOCYA)
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan (Breakfast Boxes) sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in işlemlerinden sonra Cambodia’da dünyanın en büyük tapınaklar zincirini uzerinde bulunduran Siem Reap’a 08:20 de hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuştan sonra 09:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Siem Reap’ı kapsamlı olarak tanıyacağımız turumuza başlayoruz. Sırasıyla Kravan, Srah Srang, Banteay Kdei, Ta Som, Neak Pean ve Preak Khan Tapınaklarını görup ardindan otelimize transfer ve check-in işlemlerimiz olacak. Dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Ardından Phnom Ba Kheng Tepesi’ne çıkarak insanoğlunun dehasının ürünü olan ve UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilmiş Angkor Wat’ı güneş batarken muhteşem bir manzara eşliğinde göreceğiz. Otelimize transfer. Akşam yemeğimizi Kanell adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

10. Gün:  SIEM REAP ( KAMBOCYA)
Alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra yaklasik 1200 yıl önce inşa edilmiş olan ve gördüğünüzde büyülü bir mistik atmosfere bürüneceğiniz Angkor Wat Tapınaklar zincirini ziyaret edeceğiz. Angkor Thom Güney Kapısı, Bayon, Baphuon, Ta Phrom Tapınaklarını, Cüzzamlı Kral Leper ve Fil Teraslarını, ardından etrafı çitlerle çevrilmiş Kraliyet bölgesini gezeceğiz. Ardından günün geri kalan kısmını Tonle Sap Gölü üzerindeki yüzen köylerde geçireceğiz. Ardından eski pazarda alışveriş için serbest zaman. Burada otantik el işi eşyalar satın alabilirsiniz. Turdan sonra akşam yemeğimizi yerel Angkor Village adlı restoranda geleneksel Khmer dansları ve gösterileri eşliğinde alacağız. Geceleme otelimizde.

11. Gün: SİEM REAP / PHNOM PENH (KAMBOCYA)

Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Breakfast Boxes). Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 09:10 da Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’e hareket ve 09:50 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile önce başkenti tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı, Gümüş Pagoda, Phnom Tapınağı, Komünist dönemden kalma ve geçmişte Ruslar tarafından çok kullanıldığı için ismi Rus Pazarı olarak bilinen pazar ve Tuol Sleng Soykırım müzesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Rus Pazarı’nda lütfen çanta, para ve değerli eşyalarınıza dikkat ediniz!!!) Turunuz esnasında Rus Pazarın’da alışveriş yapıp hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Daha sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimiz Rumdoul Chatamuk Boat adlı yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde.

12. Gün: PHNOM PENH / SINGAPORE / İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra alana tranfer 09:35 ucusumuz ile dünyanın en temiz en bakımlı en düzenli ülkelerinden biri olan, eski İngiliz Sömürgesi ada devleti Singapur’a hareket ve yerel saat ile 12:40 da varış. (Valizleriniz Phnom Penh’den İstanbul’a kadar bağlanacaktır. Dolayısıyla valizlerinizi Singapur’da almanıza gerek yoktur) Daha sonra özel aracımız ile Singapur’u tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam saat 22:00 de havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra gece 23:40 da TK havayolumuz ile Turkiyeye donus. Geceleme uçakta.


13. Gün: İSTANBUL

Sabah yerel saat ile 06:15 de varış. Turumuzun sonu.

 TUR FIYATI:

Tur Sinifi /Hotel tipi / Kisi Sayisi

 

10-16 kisi

18-24 kisi

26-34 kisi

36-42 kisi

3 *** Hotellerde Konaklamali P.p in Dbl

 

1675.USD (9.027 TL)

1620.USD (8.730 TL)

1560.USD (8.406 TL)

1500.USD (8.083 TL)

4 **** Hotellerde Konaklamali   “  “  “

 

1825.USD (9.835 TL)

1770.USD (9.538 TL)

1715.USD (9.242 TL)

1650.USD (8.892 TL)

Tek kisi farki % 25 ilave edilir
 

***TL kurları 07/03/2019 tarihindeki Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre hesaplanmıştır. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları satış yapıldığı gündeki Merkez Bankası Döviz Satış kuruna göre hesaplanacaktır***

***Tur fiyatları kontenjanlara göre farklılık gösterebilir***

Fiyata Dahil Olanlar 
Belirtilen otellerde kahvalti dahil konaklamalar
Halon Bay’da belirtilen Yat da 1 gece konaklama ve cruise gezileri
Yemekler Özel programda verilmektedir.
Tur boyunca tüm ulaşım
HAN– SGN–SIEMREAP-SINGAPUR hatlarinda (3 adet) international kisa route uçak biletleri
Tur boyunca Turkce ve İngilizce konuşan yerel rehber.
Tüm Muze giriş biletleri
Hanoi – Sapa-Hanoi gecelemeli Tren bileti
Saygonda Sehir turu- Mekong Deltasi bot turu’ Savas Yillari Tunel turlari
Kambocya turlari’ 
Singapor panoramic turu
Tur boyunca Sigortalama
Hanoide 1 saat Cyclo Nostalgic turu
Günde kişi başına 2 şişe su

Fiyata Dahil Olmayanlar

Istanbul Hanoi – Saygon - Istanbul - Ucak bileti, (Tur tarihi kesinlestiginde en uygun ucak bileti fiyati saglama konusunda yardimci olunacaktir)
Vize Ucreti 100.Usd Hanoi havalimanindan fast girisi saglanacaktir (7 gun once pasaport fotokopisi on bilgisi)
Fazla bagaj ücreti
Yemeklerde Tüm içecekler
Kişisel masraflar
Yerel rehber ve şoför için bahşiş ve bahşişler