CUMHURİYET BAYRAMI SELANİK

SELANİK

CUMHURİYET BAYRAM'ında ATA'mızı Ziyarete Gidiyoruz

TARİH: 27-29/10/17

1.gün:
23:00 İstanbul hareket. Tekirdağ-İpsala-Alexandroupolis-Komotini-Xanthi yolunu takiben.
 
2.gün:
09:00 Selanik’e varış. Kahvaltı için serbest zaman. Kahvaltı sonrası Selanik şehir turu; Atatürk’ün doğduğu ev-Beyaz kule-Rotonda-Ag.Dimitriou - Ag.Sophia kiliseleri-Murat Paşa camii-Bedesten-Bey Hamamı-Ladadika-Kordon boyu-Egnatia-Tsimski Bulvarları. Aristotelos Meydanı. Tur sonrası Merkezde 4 yıldızlı  otelimize yerleşme ve ardından serbest zaman.
Akşam extra olarak canlı müzikli DÜŞLER SOKAĞI Tavernada. (45 €) Otelimizde konaklama.

3.gün:
09:00 Kahvaltı ve ardından hareket.
11:00 Kavala’ya varış. Mehmet Ali Paşa’nın evi, imareti ve Su Kemerleri İbrahim Paşa camii-Çeşmesi-Bizans su kemerleri içeren Kavala şehir turu Kavala şehir turundan sonra İstanbul’a hareket. Xanthi-Komotini -Alexandroupolis-Tekirdağ üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varış.


 

2 kişilik odada kişi başı 110 euro

 

Fiyata dahil olan hizmetler:

1 gece merkezi 4 yıldızlı Kinissi otelde oda + açık büfe kahvaltı konaklama,

özel otobüs ile ulaşım, profesyonel rehberlik hizmetleri – Selanik / Kavala / İskeçe /

Gümülcine panoromik şehir turları dahil.

 

***Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları ödeme yapılan günkü Merkez Bankası döviz satış kurundan TL’ye çevrilir.

Yurt dışı turları genel şartları

Program belirlenen tarihler arasında ekteki programa uygun olarak yapılacaktır.

* Yolcu yoğunluğuna  bağlı olarak acenta tarih veya gün değişikliği yapma hakkına sahip ve tek yetkilidir. Ulaştırma Bakanlığının yönetmeliğine göre grupların hareket edebilmesi için yolcu sayısı 35 kişi ve üzeri olmalıdır.

* Satın alınan Tur ile ilgili Yunanistan vizesi Yunanistan Başkonsolosluğunun uygulamasına göre Tamgör Turizm tarafından alınacaktır. Vize ücreti 130 euro karşılığı TL’dir.

* Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmemekte olup T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliğin 12. maddesine uygun,  zorunlu seyahat sigortası Tamgör Turizm tarafından  poliçelendirilecektir. Müşterinin kendi yaptırdığı sigortalar kabul edilmemektedir.

* Kalınacak otel merkezi konumda ve  4 yıldızlıdır. Acenta uygun görmesi halinde aynı kategoride otel değişikliği yapabilir. Konaklama  1 gece oda+kahvaltıdır.

* Selanik’te DÜŞLER SOKAĞI adlı tavernadaki  akşam yemeği-canlı müzik-limitli içkiden oluşan extra tur fiyatı 45 €’dur. Gelebilecek vergi artışları aynen yansıtılacaktır.

* Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilmeyen veya red edilen vizelerin harçları ve sigorta bedelleri Konsolosluk  hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.

Gümrük giriş-çıkışlarında tek yetkili gümrük polisi olup yolcuların Yunanistan’a  kabulüne veya reddine yetkilidir.

* 2003 yılı ve öncesinde alınan eski pasaportlara vize verilmemektedir. Bu pasaportlar yeni tip pasaportlar ile yenilenmelidir.

* Vize talepleri konsolosluğa acentamız tarafından liste ile bildirilmektedir. Başka konsolosluklar için istenen rezervasyon yazısı kesinlikle verilmemektedir.

* Program, alınan pakete göre değişmekle birlikte aksi belirtilmedikçe 1 sabah kahvaltısı fiyata dahildir. Diğer yemekler yolcular tarafından  yerinde ödenecektir.

  * Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlara Yunanistan vizesi verilmemektedir. Geçerli Schengen vizesi olan veya vize istenmeyen ülkelerin pasaportları olsa dahi Yunanistan'a giriş yapamazlar.

* Hava muhalefetinden veya başka nedenlerden dolayı otelde zorunlu konaklama yapılırsa konaklama ücretleri yolcu tarafından otele yerinde ödenecektir

* Tek kişi  konaklamak isteyen yolcular boş kalan yatak ücreti 130 TL’yi  acentaya ayrıca ödeyecektir.

*2 yaşa kadar olan çocuklar geziye kabul edilmemektedir. 2-8 yaş arası çocuklar otellerde ücretsiz olup yol ücreti olarak belirlenen 140 TL’yi  acentaya nakden ödeyeceklerdir.

* Acentamız T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen A 1508 sayılı Seyahat Acentası İşletme       Belgesine sahip olup, Kuruluşundan itibaren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB asil üyesidir.