KUZEY VE ORTA VİETNAM GÜNEŞİ

 

                                                                 KUZEY VE ORTA VİETNAM GÜNEŞİ
1. Gün:HANOI VARIŞI
Hanoi'ye hoş geldiniz, havaalanında Caoroads logosu ile ozel karsilama, yine personelimiz tarafindan Viza alimi (15 dakika) size sadece oturup beklemek gerekiyor.  Giris check-in isleminden sonra Bagaj alimi’ rehberimiz ve aracla bulusma otele transfer. Serbest zaman otelde biraz dinlenmeden sonra… eski (French square  Hanoi’yi gezme, tanima, turlama sirasinda geleneksel yerel yiyeceklerden atistirma firsati bulacaksiniz). Geceleme Hanoi'de .
3* Hoa Binh Hotel  /  4* Conifer Hotel or Lapis Hotel..

2. GÜN: HANOI ŞEHİR TURU:
Otelde kahvaltı. Ho Şi Min'in Mousoleum’u geziyoruz, 2 Eylül 1945'te Vietnam'ın Demoktatik Cumhuriyeti'nden ilk bağımsız ilan ettiği Ba Dinh Meydanı'nı görerek, turumuza başlayıp.  Bu alan aynı zamanda 1911-1924 yılları arasında Royal Krallık toprakları üzerine inşa edilmiş yeni bir Fransız mahallesi olarak da bilinir. Bugün, bulvarı ağaçlıklarla dolu ve çok iyi korunmuş Fransız villaları ile çok çekici görünmektedir .

Ardından, gecmisini ve ülke tarihinin daha iyi bilmek çok etkileyici renkli bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı göruyor, ve ulkede cok sevilen milliyetçi ve devrimci olan Ho Chi Minh'in mütevazi evini ziyaret ediyor, burada Hanoi'nin ikonik bir görüntüsünü seyrediyoruz. Daha sonra Temple of literature Tapınağıni geziyor, burada  Vietnam’in 1070 yilindan bu yana Konfüçyöz etkisi altinda kalisina taniklik ediyoruz.

Öğleden sonra, Vietnam'da Etnoloji Müzesi'ni ziyaret ediyor. Daha sonra Hanoi'nin sokaklarindaki şaşırtıcı karmakarışık yaşamıni resmetmek Riskshaw “cyclo” turuna çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. (kahvaltı dahil)

3. GÜN: HA NOI – HA LONG BAY Turu (Dragonlarin indiği alanlar):
Otelde kahvaltımizin ardindan. Otobusumuze binip, UNESCO tarafından 1994 yılında tanınan bir Doğal Dünya Mirası olan Halong Körfezi'ne yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla ulasiyoruz. Yolda kahve molamiz da var.
12:00 Halong By Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanı'ndaki Bhaya Grup Cruise Merkezi'ne varış.

12:45 Bhaya Cruises yatina biniyor. Kaptan tarafindan programımız güzergah ve güvenlik brifingi yaparken hoş geldiniz içeceklerimizi kaldiriyor’ tropikal lezzetlerin tadını çıkarıyoruz

13:00 Tatil ve deniz turumuz, lezzetli bir öğle yemeğiyle başliyor; teknemizde Halong Körfezi'nin güneybatısına doğru ilerliyoruz.

15:00 Ilk duragimiz Sadece bir güzellik noktası değil aynı zamanda bir arkeolojik alan olan gizemli Tien Ong Mağarasını keşfediyor, Çarpıcı sarkıt ve dikitlerle 1000 m2'lik bir alanı kaplayan mağara, Halong Körfezi'ndeki en iyi mağaralardan birine tanik oluyoruz.

16:00 Korfezin en iyi Yüzme alanına varıyor. Halong Körfezi'nin zümrüt yeşili sularına kendinizi birakmanin, dalmanın zamanı geldi deyip yuzuyoruz.

17:00 Bar acilma saatimiz, Happy Hour için dileyen Bir alana “Bir tane bedava” satın alın. Daha lezzetli içecekler ve eğlence kazanma şansı, yakalama sansi.

17:30 Heyecan verici “Usta-Şef Yarışması” na ve meyve oyma gösterisine katılıyor, otantik Vietnam yemekleri ile tanisip’ yapmaya calisin, öğrenin ve deneyin. Bhaya Cruise'ın sahibi veya usta şefinden şaşırtıcı hediyeler kazanabileceksiniz. Teknemiz gecelemek için demirlenirken, büyüleyici Halong Körfezi'ndeki gün batımına da hayran olmanın tam zamanı.

19:00 Kaptanimiz ertesi gün programı tanıtırken gemide set-menü akşam yemeğinin tadını çıkarabileceksiniz.

21:00 Kabininize çekilme saati ya da gece kalamar avcılığı için kadromuza katılın. Konaklama Gemide. (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği)

4. GÜN: HALONG BAY - HANOI HAVAALANI - DANANG (kahvaltı

06:15 Yatinizda güneşlenme terasında yeni gune bir Tai Chi dersi ile başlayın ve ücretsiz çay ve kahve servis ediliyorr. Tai Chi'nin yavaş hareketi ile bedeninizi ve zihninizi gençleştirin ve körfezde şafağın tadını çıkarıyoruz.

07:00 Teknemizde hafif kahvaltı servis edilirken. Botumuz yavasca, Cua Van yüzen balıkçı köyüne yelken açmak için çapa alir.

07:45 huffingtonpost.com tarafından dünyanın dört bir yanındaki 11 güzel küçük şehirlerden biri olarak oylanan köyü ziyaret etmek için zaman ayırın. Sularda yerel yaşamı keşfetmek için kayık ya da geleneksel kürek teknesini seçebilirsiniz.

09:00 Tekneye dönus ve relax time. C/Out yapmadan önce verilen brunchın tadını çıkarıyoruz.

10:45 Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanında capa atiyoruz.

Rehberimiz, Noi Bai havaalanına, iç hat uçuşlarını Da Nang havaalanına bağlayan gruba kadar eşlik edecek. Da Nang'a varıs, havaalanından otele 30 dakika suren transferin ardindan Otelinize giris.
Konaklama: Seçenek 1 (Hoi An Town Hotel 3 yıldızlı otel) / Seçenek 2 (Cua Dai Beach ​​4 yıldızlıotel)

5. GÜN: HOI AN YURUYUS TURU
Hoi An Ancient town, Viet Nam’ın merkezi Quang Nam eyaletinde, kuzey kıyısında, Thu Bon Nehri’nin ağzına yakın bir konumda yer alip. Bu bolge, 15. ve 19. yüzyıllar arasında aktif olan küçük ölçekli bir ticaret limanının son derece iyi korunmuş bir örneğidir. Bu bolge Hem Güneydoğu hem de Doğu Asya ülkeleriyle ve dünyanın geri kalanı ile geniş çapta ticaret yapan 15. ve 19. yüzyılları aktif hale getiren küçük ölçekli bir ticaret limanının son derece iyi korunmuş bir örneği. 19. yüzyılın sonlarındaki düşüşüne ragmen, geleneksel kent dokusunu kayda değer ölçüde korumasını sağlamıştır.

Kasaba, bu eşsiz yaşamı sürdürebilmek için yerli ve yabancı kültürlerin (ilk olarak Çin ve Japonları sonradan Avrupa (Fransa) 16.YY.da etkisiyle) birleşimini eski evlerin yerlesik mimari yapisi, kopruleri ile nostaljik yapisi ile tam olarak gunumuze kadar korumus, devretmis ve yansıtmaktadir.

Haoi An’da Tan Ky evini, Phuc Kien Çin Meclis Evi, Japon Köprüsü, Diep Hong Nguyen Antika koleksiyonerini ziyaret ediyoruz. Kentteki günlük yaşama dair resim cekimi icin Hoi An rengarenk yiyecek pazarında fotoğraf çekimi yapmak için yürüyüşe çıkıyoruz. Hoi'yi keşfederken asla vazgecemeyecegimiz : Geleneksel Terzi modası, el yapımı ayakkabılar, fener, ve ipek ürünler. Konaklama otelimizde ...

6. Gün: VIETNAM MUTFAGI TURU (Cooking Class) / BOT TURU / REDBRİGGE.
Otelde kahvaltı. Güne (8.15) Hai CafY'de hoşgeldin içeceği ile başlıyoruz
Bugun Hoi An’ın renkli pazarını ziyaret edin ve bu yoğun pazarın muhteşem manzaralarını, seslerini ve aromalarını deneyimleyin. Yerel satıcılarla etkileşime girme ve daha sonra yemek pişirme dersinde kullanılacak tüm malzemeleri öğrenme fırsatına sahip olacağız.

Red Bridge teknesine Hoi An Nehri boyunca Red Bridge Aşçılık Okulu'na yavaş bir seyir için (25 dakika) biniyoruz. Bu, yerel nehir yaşamını görme şansı olduğundan kameranızın yaninizdaı olduğundan emin olun.

Varışta, Hoi An’ın ve Vietnam’ın tanınmış yemeklerinden bazılarını öğrenmeden önce, aşçılık okulu bitki bahçesini keşfe çıkıyoruz. Aşçılık dersi yaklaşık 2 saat sürüyor - Red Bridge şefleri aynı yemeği kendimiz hazırlamadan önce her yemeği gösteriyor. Kurs boyunca ve dersten sonra oturup hazirladiklarimizi pişirdiklerimizi yiyoruz.

Mayolarınızı getmwyi de unutmuyoruz ve yemek pişirme turu bittikten sonra rahatlayın ve sağlanan 20 metrelik yüzme havuzumuz - havlu ve duşlardan ücretsiz olarak yararlanın. 

Program 1:00 civarında bitecek. Ama Hanoiye donus ucagimiz aksam 7-8 gibi olacagindan Denizden daha fazla yararlanma icin otelimizden 1 odamizi yarim gun daha kiraliyor sizlere veriyoruz. Aksama kadar Serbest zaman .
Daha sonra kalkış ve havaalanına gidiş için transfer.


TUR FİYATI:

Tur Sinifi /Hotel tipi / Kisi Sayisi

4-8 kisi

10-16 kisi

18-24 kisi

26-34 kisi

36-42 kisi

3 *** Hotellerde Konaklamali P.p in Dbl

1599.USD (8.617 TL)

1335.USD (7.194 TL)

1280.USD (6.898 TL)

1225.USD (6.602 TL)

1190.USD (6.413 TL)

4 **** Hotellerde Konaklamali   “  “  “

1720.USD (9.269 TL)

1455.USD (7.841 TL)

1375.USD (7.410 TL)

1315.USD (7.087 TL)

1270.USD (6.844 TL)

Tek kişi farkı % 25 ilave edilir

***TL kurları 07/03/2019 tarihindeki Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre hesaplanmıştır. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları satış yapıldığı gündeki Merkez Bankası Döviz Satış kuruna göre hesaplanacaktır***

***Tur fiyatları kontenjanlara göre farklılık gösterebilir***

Fiyata Dahil Olanlar
Belirtilen otelelerde tüm konaklama
Halon Bay’da belirtilen Yat da 1 gece konaklama ve cruise gezileri
Yemekler Özel programda verilmektedir.
Tur boyunca tüm ulaşım
HAN –DAN - HAN hatlarinda (2 adet) iç hat Vietnam uçak biletleri
Tur boyunca Turkce ve İngilizce konuşan yerel rehber.
Tüm Muze giriş biletleri
Vietnama giriste (Hanoi custom) Vize ücreti
Hoi An Bot turu
Hoi An Red Bridge'de geleneksel Vietnam Mutfagi uzerine aşçılık dersi
Tur boyunca Sigortalama
Hanoide 1 saat Cyclo Nostalgic turu
Günde kişi başına 2 şişe su

Fiyata Dahil Olmayanlar

Istanbul Hanoi – Istanbul - Ucak bileti, (Tur tarihi kesinlestiginde yardimci olunacaktir)
Vietnam giris Vize tutari 100 Usd. (30 gunluk multi girisli vize saglanacaktir) 
Fazla bagaj
Tüm içecek
Kişisel masraflar
Yerel rehber ve şoför için bahşiş ve bahşişler