KUZEY VE ORTA VİETNAM GÜNEŞİ

 

                                                                 KUZEY VE ORTA VİETNAM GÜNEŞİ
1. Gün:HANOI VARIŞI
Hanoi'ye hoş geldiniz, havaalanında Caoroads logosu ile özel karşılama, yine personelimiz tarafindan Vize alımı (15 dakika) size sadece oturup beklemek düşüyor.  Giriş check-in işleminden sonra Bagaj alımı’ rehberimiz ve araçla buluşma otele transfer. Serbest zaman otelde biraz dinlenmeden sonra… eski (French square  Hanoi’yi gezme, tanıma, turlama sırasında geleneksel yerel yiyeceklerden atıştırma firsatı bulacaksınız) Geceleme Hanoi'de .
3* Hoa Binh Hotel  /  4* Conifer Hotel or Lapis Hotel..

2. GÜN: HANOI ŞEHİR TURU:
Otelde kahvaltı. Ho Şi Min'in Mousoleum’u geziyoruz, 2 Eylül 1945'te Vietnam'ın Demoktatik Cumhuriyeti'nden ilk bağımsız ilan ettiği Ba Dinh Meydanı'nı görerek, turumuza başlayıp.  Bu alan aynı zamanda 1911-1924 yılları arasında Royal Krallık toprakları üzerine inşa edilmiş yeni bir Fransız mahallesi olarak da bilinir. Bugün, bulvarı ağaçlıklarla dolu ve çok iyi korunmuş Fransız villaları ile çok çekici görünmektedir .

Ardından, geçmişini ve ülke tarihinin daha iyi bilmek çok etkileyici renkli bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı görüyor, ve ülkede çok sevilen milliyetçi ve devrimci olan Ho Chi Minh'in mütevazi evini ziyaret ediyor, burada Hanoi'nin ikonik bir görüntüsünü seyrediyoruz. Daha sonra Temple of literature Tapınağını geziyor, burada  Vietnam’in 1070 yılından bu yana Konfüçyöz etkisi altında kalışına tanıklık ediyoruz.

Öğleden sonra, Vietnam'da Etnoloji Müzesi'ni ziyaret ediyor. Daha sonra Hanoi'nin sokaklarindaki şaşırtıcı karmakarışık yaşamıno resmetmek Riskshaw “cyclo” turuna çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. (kahvaltı dahil)

3. GÜN: HA NOI – HA LONG BAY Turu (Dragonlarin indiği alanlar):
Otelde kahvaltımızın ardından. Otobüsümüze binip, UNESCO tarafından 1994 yılında tanınan bir Doğal Dünya Mirası olan Halong Körfezi'ne yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla ulaşıyoruz. Yolda kahve molamız da var.
12:00 Halong By Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanı'ndaki Bhaya Grup Cruise Merkezi'ne varış.

12:45 Bhaya Cruises yatına biniyoruz. Kaptan tarafından programımız güzergah ve güvenlik brifingi yaparken hoş geldiniz içeceklerimizi içiyor’ tropikal lezzetlerin tadını çıkarıyoruz.

13:00 Tatil ve deniz turumuz, lezzetli bir öğle yemeğiyle başlıyor; teknemizde Halong Körfezi'nin güneybatısına doğru ilerliyoruz.

15:00 İlk duragımız Sadece bir güzellik noktası değil aynı zamanda bir arkeolojik alan olan gizemli Tien Ong Mağarasını keşfediyor, Çarpıcı sarkıt ve dikitlerle 1000 m2'lik bir alanı kaplayan mağara, Halong Körfezi'ndeki en iyi mağaralardan birine tanık oluyoruz.

16:00 Körfezin en iyi Yüzme alanına varıyor. Halong Körfezi'nin zümrüt yeşili sularına kendinizi bırakmanın, dalmanın zamanı geldi deyip yüzüyoruz.

17:00 Bar açılma saatimiz, Happy Hour için dileyen Bir alana “Bir tane bedava” satın alın. Daha lezzetli içecekler ve eğlence kazanma şansı, yakalama şansı.

17:30 Heyecan verici “Usta-Şef Yarışması” na ve meyve oyma gösterisine katılıyor, otantik Vietnam yemekleri ile tanışıp’ yapmaya çalışın, öğrenin ve deneyin. Bhaya Cruise'ın sahibi veya usta şefinden şaşırtıcı hediyeler kazanabileceksiniz. Teknemiz gecelemek için demirlenirken, büyüleyici Halong Körfezi'ndeki gün batımına da hayran olmanın tam zamanı.

19:00 Kaptanımız ertesi gün programı tanıtırken gemide set-menü akşam yemeğinin tadını çıkarabileceksiniz.

21:00 Kabininize çekilme saati ya da gece kalamar avcılığı için kadromuza katılın. Konaklama Gemide. (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği)

4. GÜN: HALONG BAY - HANOI HAVAALANI - DANANG (kahvaltı)

06:15 Yatınızda güneşlenme terasında yeni güne bir Tai Chi dersi ile başlayın ve ücretsiz çay ve kahve servis ediliyor. Tai Chi'nin yavaş hareketi ile bedeninizi ve zihninizi gençleştirin ve körfezde şafağın tadını çıkarıyoruz.

07:00 Teknemizde hafif kahvaltı servis edilirken. Botumuz yavaşça, Cua Van yüzen balıkçı köyüne yelken açar.

07:45 huffingtonpost.com tarafından dünyanın dört bir yanındaki 11 güzel küçük şehirlerden biri olarak oylanan köyü ziyaret etmek için zaman ayırın. Sularda yerel yaşamı keşfetmek için kayık ya da geleneksel kürek teknesini seçebilirsiniz.

09:00 Tekneye dönüş ve relax time. C/Out yapmadan önce verilen brunchın tadını çıkarıyoruz.

10:45 Tuan Chau Uluslararası Yolcu Limanında çapa atıyoruz.

Rehberimiz, Noi Bai havaalanına, iç hat uçuşlarını Da Nang havaalanına bağlayan gruba kadar eşlik edecek. Da Nang'a varıs, havaalanından otele 30 dakika suren transferin ardından Otelinize giriş.
Konaklama: Seçenek 1 (Hoi An Town Hotel 3 yıldızlı otel) / Seçenek 2 (Cua Dai Beach ​​4 yıldızlıotel)

5. GÜN: HOI AN YÜRÜYÜŞ TURU
Hoi An Ancient town, Viet Nam’ın merkezi Quang Nam eyaletinde, kuzey kıyısında, Thu Bon Nehri’nin ağzına yakın bir konumda yer alır. Bu bölge, 15. ve 19. yüzyıllar arasında aktif olan küçük ölçekli bir ticaret limanının son derece iyi korunmuş bir örneğidir. Bu bölge hem Güneydoğu hem de Doğu Asya ülkeleriyle ve dünyanın geri kalanı ile geniş çapta ticaret yapan 15. ve 19. yüzyılları aktif hale getiren küçük ölçekli bir ticaret limanının son derece iyi korunmuş bir örneği. 19. yüzyılın sonlarındaki düşüşüne ragmen, geleneksel kent dokusunu kayda değer ölçüde korumasını sağlamıştır.

Kasaba, bu eşsiz yaşamı sürdürebilmek için yerli ve yabancı kültürlerin (ilk olarak Çin ve Japonları sonradan Avrupa (Fransa) 16.YY.da etkisiyle) birleşimini eski evlerin yerleşik mimari yapısı, köprüleri ile nostaljik yapısı ile tam olarak günümüze kadar korumuş.

Haoi An’da Tan Ky evini, Phuc Kien Çin Meclis Evi, Japon Köprüsü, Diep Hong Nguyen Antika koleksiyonerini ziyaret ediyoruz. Kentteki günlük yaşama dair resim çekimi icin Hoi An rengarenk yiyecek pazarında fotoğraf çekimi yapmak için yürüyüşe çıkıyoruz. Hoi'yi keşfederken asla vazgeçemeyeceğimiz : Geleneksel Terzi modası, el yapımı ayakkabılar, fener, ve ipek ürünler. Konaklama otelimizde ...

6. Gün: VIETNAM MUTFAĞI TURU (Cooking Class) / BOT TURU / REDBRİGGE
Otelde kahvaltı. Güne (8.15) Hai CafY'de hoşgeldin içeceği ile başlıyoruz
Bugün Hoi An’ın renkli pazarını ziyaret edin ve bu yoğun pazarın muhteşem manzaralarını, seslerini ve aromalarını deneyimleyin. Yerel satıcılarla etkileşime girme ve daha sonra yemek pişirme dersinde kullanılacak tüm malzemeleri öğrenme fırsatına sahip olacağız.

Red Bridge teknesine Hoi An Nehri boyunca Red Bridge Aşçılık Okulu'na yavaş bir seyir için (25 dakika) biniyoruz. Bu yerel nehir yaşamını görme şansı olduğundan kameranızın yanınızda olduğundan emin olun.

Varışta, Hoi An’ın ve Vietnam’ın tanınmış yemeklerinden bazılarını öğrenmeden önce, aşçılık okulu bitki bahçesini keşfe çıkıyoruz. Aşçılık dersi yaklaşık 2 saat sürüyor - Red Bridge şefleri aynı yemeği kendimiz hazırlamadan önce her yemeği gösteriyor. Kurs boyunca ve dersten sonra oturup hazırladıklarımızı pişirdiklerimizi yiyoruz.

Mayolarınızı giymeyi de unutmuyoruz ve yemek pişirme turu bittikten sonra 20 metrelik yüzme havuzumuz - havlu ve duşlardan ücretsiz olarak yararlanın. 

Program 1:00 civarında bitecek. Ama Hanoiye dönüş uçagımız aksam 7-8 gibi olacagından denizden daha fazla yararlanma için otelimizden 1 odamızı yarım gün daha kiralıyor sizlere veriyoruz. Aksama kadar Serbest zaman .
Daha sonra kalkış ve havaalanına gidiş için transfer.


TUR FİYATI:

Tur Sinifi /Hotel tipi / Kisi Sayisi

4-8 kisi

10-16 kisi

18-24 kisi

26-34 kisi

36-42 kisi

3 *** Hotellerde Konaklamali P.p in Dbl

1599.USD (9.090 TL)

1335.USD (7.590 TL)

1280.USD      ( 7.276TL)

1225.USD (6.965 TL)

1190.USD (6.765 TL)

4 **** Hotellerde Konaklamali   “  “  “

1720.USD (9.777 TL)

1455.USD (8.270 TL)

1375.USD (7.816 TL)

1315.USD (7.475 TL)

1270.USD (7.219 TL)

Tek kişi farkı % 25 ilave edilir

***TL kurları 25/09/2019 tarihindeki Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre hesaplanmıştır. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları satış yapıldığı gündeki Merkez Bankası Döviz Satış kuruna göre hesaplanacaktır***

***Tur fiyatları kontenjanlara göre farklılık gösterebilir***

Fiyata Dahil Olanlar
Belirtilen otelelerde tüm konaklama
Halon Bay’da belirtilen Yat da 1 gece konaklama ve cruise gezileri
Yemekler Özel programda verilmektedir.
Tur boyunca tüm ulaşım
HAN –DAN - HAN hatlarinda (2 adet) iç hat Vietnam uçak biletleri
Tur boyunca Turkce ve İngilizce konuşan yerel rehber.
Tüm Müze giriş biletleri
Vietnam'a girişte (Hanoi custom) Vize ücreti
Hoi An Bot turu
Hoi An Red Bridge'de geleneksel Vietnam Mutfagı üzerine aşçılık dersi
Tur boyunca Sigortalama
Hanoi'de 1 saat Cyclo Nostalgic turu
Günde kişi başına 2 şişe su

Fiyata Dahil Olmayanlar

Istanbul Hanoi – Istanbul - Ucak bileti, (Tur tarihi kesinleştiğinde yardımcı olunacaktır)
Vietnam giriş Vize tutarı 100 Usd (30 günlük multi girişli vize sağlanacaktır) 
Fazla bagaj
Tüm içecek
Kişisel masraflar
Yerel rehber ve şoför için bahşiş ve bahşişler