GİRİT TURU

***Tarihler ve fiyatlar için lütfen acentemizi arayınız

Girit Turu

1. Gün:

03:30 Sabiha Gökçen Havalimanı Aegean Havayolları kontuarı bölümünde buluşma.

05:25 Aegean Havayolları A3 4285 uçuşu ile Heraklion havaalanına hareket.

06:45 Heraklion havaalanına varış. Pasaport ve gümrük işlemleri.

08:00 Alanda bizi bekleyen Rehberimiz ile buluşma. Knossos antik şehir harabeleri ve Heraklion şehir turu. Tur sırasında Minos uygarlığı merkezi Knossos antik Şehri-Eleftherios meydanı-Ag.Minos kilisesi-Şadırvan-Venedik limanı/tersanesi-Eski Türk mahallesi ünlü şair Kazancakis’in mezarı görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası öğle yemeği için merkezde serbest zaman. Serbest zaman sonrası merkeze 6 km mesafedeki Amoudara plaj bölgesindeki 4 yıldızlı DESSOLE-DOLPHIN BAY otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından Extra (60 euro) Resmo-Hanya turu. Tur sırasında; Resmo’da eski liman-Kara Musa camii- Narence (Gazi Hüzeyin Paşa) camii-Osmanlı hükümet konağı-Forteza kalesi, Lokal restoranda öğle yemeği serbest. Hanya’da ise; Eski Türk mahalleleri-eski liman-Venedik tersanesi-Yalı camii-Hünkar camii-Mevlevihane-Venizelos’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman. Akşam yemeği Hanya’da serbest olarak alınacaktır. Yemekten sonra Heraklion otelimize dönüş. Konaklama.

3. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Tam gün serbest. Deniz ve Güneşten faydalanma. Dileyen müşterilerimize Feistos Sarayı ve Matala plajı (40 euro)

Akşam dileyen misafirlerimize extra (65 euro) Anopolis köyünde, Girit’in yarel kıyafetli köylülerinin sunduğu folklör ve dans gösterileri-Girit mezeleri ve yemekleri-limitsiz açık şarap ile eğlence. Otelimizde konaklama.

4. Gün:

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak (50 €) Elaunda-Ag.Nikolaos-Ierapetra turu. Tur sırasında bir dönem Yunanistan’ın en zengin kişilerinin yazlık bölgesi Elaunda Şehri, hemen karşısında bulunan Spinalonga adası panaromik olarak görüldükten sonra Ag.Nikolaos Şehri yaya olarak gezilecektir. Şehir merkezinde bulunan 70 metre derinliğindeki Limni Voulismeni gölü 2. Dünya savaşı  zamanında yan taraftan açılan dehliz ile gölün altına yapılan sığınak ve mühimmat deposu olarak ta kullanılmıştır. Aynı göl Osmanlı döneminde gemilere koruma sağlaması için deniz ile bağlantısı yapılarak donanmaya koruma görevi sağlanmıştır. Göl çevresindeki restoran ve kafelerde 1 saatlik serbest zaman. Serbest zaman sonrası Ierapetra şehrine geçiyoruz. Adanın eninin en az olduğu bölgeden geçerek sahil şehri olan bölgede Osmanlı camii-Şadırvan görüldükten sonra öğle yemeği için serbest zaman. Deniz kıyısına dizilmiş restoranlarda nefis deniz ürünleri ve mezeler ile hoş saatler geçirebilir, dileyenler denize girebilirler. Tavsiyemiz buradan çok kaliteli yerli üretim zeytinyağı alınmasıdır.Toplanma saatimizde otobüsümüz ile Heraklion Havaalanına transfer. Pasaport iilemlerinin ardından,

22:10 Aegean Havayollarının A3 4284 uçuşu ile İstanbul ile İstanbul'a hareket.

23:30 İstanbul'a Varış