ALAÇATI OT FESTİVALİ 7-8 Nisan

1. Gün 

 

23:00 Erenköy ofisimiz önünden hareket

 

2. Gün ÇEŞME-ALAÇATI-İZMİR

Susurluk üzerinden devam ederek sabah saatlerinde  Çeşme'ye varıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 1508 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan  Çeşme Kalesi. Daha sonra ise 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan ve şu an otel olarak hizmet veren Kervansarayı görüyoruz. Gezimizi takiben Ot Festivaline katılmak için Alaçatı'ya hareket ediyoruz. Antik dönemdeki ismi Agrillia olan Alaçatı; göze çok hoş gelen kendine özgü taş mimarisi ile bezenmiş güzel şirin evleri, Yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü Alaçatı’da vereceğimiz serbest zamanda dileyenler festivalin kortej geçişine kadar fotoğraf çekebilirler, öğlen yemeklerini (extra) yiyebilirler. Serbest zaman sonrası Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek için Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Yöresel kıyafetleri ile yöre insanın doğadan topladıkları otları sergiledikleri kortej geçişi sonrasında, Alaçatı’nın daracık sokaklarında dolaşıp, fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Belirtilen saatte buluşma noktasında toplanıp, İzmir’de bulunan otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. 

(Sabah kahvaltısı araç içerisinde sandviç ve çay olarak dağıtılacaktır ve tur ücretine dahildir.

Öğle yemeği Alaçatı’da serbest olarak alınacaktır ve extradır.

Akşam yemeği otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

 

3. Gün ALAÇATI-İZMİR-ALSANCAK-KORDON-ASANSÖR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Alaçatı`ya hareket ediyoruz. Yörenin otlu ürün stantlarını gezerek, tadarak festivalin tadını çıkarıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir turumuzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Meşhur Saat Kulesini- Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin anıtını-Asansör gezisimizi yapıyoruz ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul`a hareket ediyoruz. 

 

(Sabah Kahvaltısı otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

 

2 kişilik odada kişi başı 349 TL

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Tamgör Turizm otobüs içi ikramları
 • Otelde alınacak 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Otobüs, midibüs yada minibüs ile ulaşım hizmetleri

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Ferdi kaza sigortası,
 • Extra olarak belirtilen geziler
 • Kişisel ve minibar harcamaları
 • Müzekart-müze, ören giriş yerleri ücretleri

 

Dikkat: Turumuz 2 gece 3 gün olup, otel konaklaması 1 gecedir. Rezervasyon yapılırken kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez, sıralama tura kayıt edilme sırasına göre düzenlenir. Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde, tüm programı aslına uygun gerçekleştirmek kaydı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standarttır. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı alınması teklif edilemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal edilir. Böyle bir durumda Tamgör Turizm misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

Tamgör Turizm Seyahat acentası 1980 yılında 1618 sayılı yasa şartlarına göre kurulmuş olup, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilen A 1508 sayılı Seyahat Acentesi İşletme Belgesine sahiptir. Kurulduğu tarihten itibaren Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB asil üyesidir.