PAKİSTAN-HİNDİSTAN-BANGLADEŞ

 

PAKİSTAN-HİNDİSTAN-BANGLADESH 

Lahore Shalimar Bahçeleri ve Kalesi (UNESCO), Badshahi Camii (UNESCO Adayı), Jahangir, Akbari Saray ve Asıf Khan Mozoleleri (UNESCO Adayları), Sheikhupura (UNESCO Adayı) Amritsar * Altın Tapınak, Jodhpur, Jaisalmer, Thar/Hind Çölü, Bikaner, Lucknow, Kolkata (Calcutta) Dacca * Bagerhat (UNESCO), Lalbagh Kalesi (UNESCO Adayı) 

1. Gün, İstanbul  

Geç saatlerde İstanbul, Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminal Binası Üst Kat, Gulf Air Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma ve gece yarısından hemen sonra saat 02.40’ta Pakistan’ın Kültür Merkezi Lahore’a hareket.

2. Gün, Lahore

Akşam 19.30’da Lahore Havalimanına varış. Otelinize transfer ve dinlenme saatleri. Akşam yemeği ve geceleme Lahore’da. 

3. Gün, Lahore

Sabah kahvaltısını çok geniş kapsamlı şehir ve çevre turu. UNESCO Dünya Kültür Mirası Shalamar Bahçeleri ve Kalesi ile UNESCO Adayları Badshahi Camii, Jahangir, Akbari Saray ve Asıf Khan Mozoleleri ile Sheikhupura. Öğle yemeği tur esnasında. Akşam yemeği ve geceleme Lahore’da. 

4. Gün, Lahore

Sabah kahvaltısını takiben öğle yemeğinin dâhil olduğu tam günlük Lahore şehir turu. turlarımızı tamamlama ve özellikle, elişi ipek dokuma, tahta oyma ve sari ile çeşit, çeşit baharat dolu, renkli Pakistan yerel pazarlarında çok keyifli alış-veriş saatleri ile serbest. Akşam yemeği ve geceleme Lahore’da. 

5. Gün, Lahore - Amritsar 

Sabah kahvaltısı ve renkli yerel pazarlarda serbest alış, veriş saatlerini takiben karayolu ile Hindistan’ın Amritsar kentine 52 km.lik yolculuk. Wagah Kapısından sınır geçişinde araç değiştiriyor ve iki ülke pasaport/gümrük geçişi yapıyoruz. Daha sonra Amritsar’da otelinize yerleşme, serbest saatler ve yeniden sınır kapısına dönerek son derece ilginç ve keyifli “SINIR KAPAMA AKŞAM TÖRENİ” ni izliyoruz. Öğle yemeği ve geceleme. 

6. Gün, Amritsar (Hindistan) 

Sabah aynı zamanda UNESCO Dünya Kültür Mirası Adayı, Müslüman Sihlerin Kutsal Mekânı, muhteşem Sri Harimandir Sahib, daha bilinen adıyla “ALTIN TAPINAK” ziyareti... Daha sonra şehir turuna ve yerel alış- veriş gezilerine devam. Öğle yemeği tur esnasında ve geceleme. 

7. Gün, Jodhpur (Rajastan) 

Sabah serbest saatleri takiben havalimanına transfer ve 06.15- 12.25 uçuşları ile Delhi üzerinden Rajastan Eyaletinin en gözde kentlerinden Jodhpur’a yolculuk. Varışı müteakip karşılanma ve önce çok geniş kapsamlı şehir turu, takiben otelinize transfer. Akşam yemeği ve geceleme. 

8.Gün, Jaisalmer (Rajastan) - Hind Çölü (Thar Çölü - Çöl Ulusal Parkı) 

Sabah kahvaltısını takiben 284 km mesafede Rajastan Eyaletinin en otantik kenti Jaisalmer’e kara yolculuğu. Önce Hindistan-Pakistan sınırında yer alan Thar Çölü (Hindistan Çölü Ulusal Parkı) içerisinde geniş kapsamlı doğa ve tarih turu. Akşam yemeği ve geceleme Jaisalmer’de. 

9. Gün, Bikaner (Rajastan) 

Sabah kahvaltısını takiben geniş kapsamlı Jaisalmer şehir turu. Takiben 330 km mesafedeNyer alan tarihi Bikaner kentine yolculuk. Akşam yemeği ve geceleme. 

10. Gün, Bikaner (Rajastan) - Mahansar 

Sabah geniş kapsamlı olağanüstü görüntüleri ile Bikaner şehir ve çevre turu. Geç saatlerde turumuzu tamamladıktan sonra 220 km mesafede Mahansar isimli otantik kasabaya yolculuk. Her ne kadar küçük bir kasaba olsa da harikulade tarihi eserleri ile albenisi kalbinizi kazanacak. Akşam yemeği ve geceleme restore edilmiş tarihi bir kale-otelde. 

11. Gün, Neemrana - Delhi 

Sabah kahvaltısını takiben Delhi yolculuğu. 237 km. Yolda efsanevi Neemrana kenti ziyareti. Geceleme Delhi’de. FabHotel Kelvish, KH No-548, Plot No.-3, Mahipalpur, New Delhi, India 

12. Gün, Delhi-Kolkata 

Sabah kahvaltısını takiben tam gün Delhi şehir turu ve akşam saatlerinde havalimanına transfer olarak 21.10- 22.10 uçuşu ile ülkenin doğusuna hayat veren Kalküta / Kolkata / Calcutta kentine yolculuk, geceleme otelde.

13. Gün, Kolkata

Sabah kahvaltısını takiben tam günlük, yemekli Kalküta şehir ve özellikle ipek ile inci zengini çarşıda alış-veriş turu. 

14. Gün, Kolkata - Dhaka 

Kahvaltıyı takiben yerel pazarlarda serbest alış-veriş saatleri ve havalimanına transfer olarak 21.00-22.30 uçuşu ile Bangladesh Başkenti Dhaka’ya uçuş. Varışta karşılanma
ve otelinize transfer. Geceleme. Sky CityHotel, Akşam yemeğiniz otelinize varışı takiben oda servisinden hazırlanmaktadır. 

15. Gün, Dhaka (Dacca) 

Sabah kahvaltısını takiben çok geniş kapsamlı, özellikle Lalbagh Kalesi (UNESCO Adayı) ile Ahsan Manzil’i kapsayan yemekli şehir turu. Akşam yemeği ve geceleme. 

16. Gün, Dhaka

Kahvaltıyı takiben çok geniş kapsamlı, yemekli Dhaka çevre turunda özellikle UNESCO Dünya Kültür Mirası Bagerhat ziyareti. Daha sonra renkli yerel pazarlarda serbest saatler. Akşam yemeği ve geceleme. 

17. Gün, Dhaka ve Dönüş Yolculuğu 

Sabah çok erken saatlerde havalimanına transfer olarak 05.10-14.20 Gulf Air uçuşları ile Bahreyn üzerinden İstanbul’a dönerek yolculuğu tamamlama. 

TUR ÜCRETLERİ

İki kişilik odada kişi başı  

Tek yataklı oda farkı 

***TL kurları ...... tarihindeki Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre hesaplanmıştır. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları satış yapıldığı gündeki Merkez Bankası Döviz Satış kuruna göre hesaplanacaktır***

***Tur fiyatları kontenjanlara göre farklılık gösterebilir***

Tur ücretleri iki kişilik odada kişi başı olup odada tek başına kalmak isteyecek konuklarımız "Tek Yataklı Oda Farkı" ödemek durumundadır, *"Üçüncü Kişi İndirimi", iki tam ücret ödeyen kişi ile aynı odayı paylaşan kişinin ödeyeceği ücretten indirim olup, genelde turistik otellerde üçüncü kişi yatağı pek konforlu olmadığı için önermiyoruz * "Çocuk İndirimi" yolculuk sırasında 12 yaşını doldurmamış konuğun, iki tam ücret ödeyen kişi ile aynı odayı paylaşması ile geçerlidir, * 04 kişiye kadar gruplarda aracımız sürücü dâhil 05 kişilik sedan, daha büyük gruplar için sürücü dâhil 09 kişilik minibüs olmaktadır. Turda aracımız yerel sürücü tarafından kullanılmaktadır * Her tür araçta bagaj yeri kısıtlı olduğu için, rahat bir yolculuk sağlanması adına asgari koşullarda bagaj taşınması önerilir. Özel turlarda yolcu talebi ile port bagaj temin edilebildiği takdirde ücreti yolcu tarafından karşılanır. 

Genel Operasyon Bilgileri: Turumuz programın en uygun koşullarda ifasını teminen THY/QatarAirways/Etihad/Emirates/GulfAir ile İstanbul’dan Lahore gidiş;Dacca-İstanbul dönüş (yada daha uygun operasyon sağlanacak başka kent yada havayolu ile) uçak ücretleri artı tur boyu, grup büyüklüğüne uygun şekilde (rehberimiz dâhil) 05,09 yada18 koltuklu rahat, konforlu özel araç ile düzenlenmektedir. Rehberimiz sizinle birlikte İstanbul’dan İstanbul’a uçar ve tur sonuna kadar ve çalışma koşulları kapsamında sizlere eşlik eder. Uçak biletlerinizin temini için gerekli vergi, resim, harç, servis ücreti ile aracınızın yakıt, otopark, otoyol/köprü geçişleri, sigorta vb. giderleri tur ücretlerine dâhildir. Farklı bir düzenleme talep edilmediği takdirde gruplarımız asgari dört ve azami sekiz yolcu artı rehberimiz şeklinde oluşur. 

Fiyata dahil olan servisler: Tur boyu gerekli tüm uluslararası ve iç hat uçak, tren, ferryboat, otobüs vb. yolculuğu; yolculuk sağlık sigortası, iyi konumda merkezi üç-dört yıldızlı turistik oteller ve sabah kahvaltıları ile programda yazılı öğle ve akşam yemekleri; tur boyu özel araç ile yolculuk; programda yer alan tüm şehir ve çevre gezileri ile yerel güzellik ziyaretleri, alan-otel transferleri; deneyimli Türkçe rehberlik hizmeti.

Şehir ve Çevre Gezileri: Turumuz genel anlamda gidilen ülkelerin tarihi özelliklerini koruyan kentlerini görmeyi amaçlayan bir program olup söz konusu kentlerin bazı bölümlerinde ve özellikle tarihi bölgelerinde bazı yollar genel anlamda ya tamamen araç trafiğine kapalıdır, ya sadece yerli halkın izin verildiği şeklinde kullanıma açıktır. Bu yerlerde şehir gezilerimizi, genellikle aracımızı uygun bir yere park edip, yürüyerek gerçekleştirmekteyiz. Diğer bölgeleri ise aracımız ile rahatça gezebilmekteyiz. 

Fiyata dahil olmayan servisler: Çıkış harcı, tüm pasaportlar için Hindistan vizesi ile, umuma ait pasaportlar için Pakistan ve Bangladesh vize ücretleri; kişisel harcamalar; şehir turları sırasında girilmesi istenen müze ve örenyeri giriş ücretleri ve tur ücretine dahil olduğu açıkça belirtilmemiş diğer her türlü harcama ile bazı sınır geçişlerinde yerel yetkililerce toplanan geçiş ücretleri.

Çok Önemli Not: Tur ücretleri ancak uçak biletlerinin istenen sınıfta kesilmesi ile geçerli olabilir ve genel anlamda kurallar açısından kesilen biletin iadesi olmamaktadır. Kesilen bilet ile ilgili olarak yolcunun tur dışında (tarih değişikliği, iptal vb gibi) muhatabı doğrudan doğruya ilgili havayoludur.