AMERİKA-KANADA 20/06/2019

AMERİKA & KANADA         

20/06/2019

Miami * Orlando (Disneyworld, EPCOTT, Hollywood Studios) * Cape Kennedy Uzay Üssü * Savannah * Charlotte * Richmond * Washington DC * Baltimore * Philadelphia * New York * Pocono Mountain Doğa Parkı * Niyagara Şelaleleri * Alexandria Bay * Albany * Yale Üniversitesi * Providence * Boston * Montreal * Quebec City * Trois RiviYres * Kingston/1000 Adalar * Ottawa * Toronto 

1. Gün, 20 Haziran 2019, İstanbul’dan Hareket

İstanbul, Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminal Binası Üst Kat, THY Kontuarı önünde buluşma ve saat 13.30’da ABD’nin Floria Eyaleti en büyük kenti Miami’ye doğru hareket. Yerel saat ile 18.55 varışta karşılanma ve otelinize transfer ile serbest saatler. 

2. Gün, Miami - Orlando 

Sabah kahvaltısını takiben aracınızı teslim alarak kapsamlı bir şehir turunu takiben öğleden sonra Çocuk cenneti, Eğlence diyarı Orlando’ya yolculuk ve dört gece konaklayacağınız otelinize yerleşme. (236 mil/390 km - yaklaşık üç buçuk saat sürüş mesafesi) 

3.- 4. ve 5.Günler, Orlando 

Orlando gerçekten çocuklar için bir yeryüzü cenneti, üstelik sayısız eğlence parkı ile hem çocuklara, hem büyüklere muhteşem zaman geçirten harika bir belde. Burada dört gece, üç tam gün kalıyoruz ve dilediğiniz eğlence parkına tarafımızdan ücretsiz ulaşım sağlıyoruz. Eğlence parkı seçiminizde, naçizane önerilerimiz ilk iki, tartışmasız Disneyworld/Magic Kingdom ve EPCOTT, üçüncü tercih aslında size kalmış ama herhalde Hollywood Studios biraz daha ağır basar. Eğlence parklarına giriş ücretleri tur ücretimize dahil değildir. İlerleyen günlerde, tam kesin kişi sayımız belirlendiğinde, olası en uygun koşullarda bu biletleri temin etme çabamız olacaktır. 

6.Gün, Cape Kennedy Uzay Üssü - Savannah 

Sabah kahvaltısını takiben, yaklaşık 45 dakika mesafede Cape Kennedy (Cape Canaveral) Uzay Üssüne giderek ve üç saat süreli çok geniş kapsamlı gezimiz olacak. Takiben 300 mil mesafede Georgia Eyaletinin tarihi Savannah kentine yolculuk, otelinize yerleşme ve panoramik şehir tanıma turunu takiben serbest saatler. 

7. Gün, Savannah - Charlotte 

Sabah kahvaltısını takiben, yaklaşık üç buçuk saat sürede ulaşacağımız 236 mil mesafede Kuzey Carolina Eyaletinin en büyük kenti Charlotte’a yolculuk. Varışta otelinize yerleşme ve geniş kapsamlı panoramik şehir turu. 

8. Gün, Charlotte - Richmond 

Sabah kahvaltısını takiben, yol boyu ilginç molalar birlikte, yaklaşık beş saat sürede ulaşacağımız 291 mil mesafede Virginia Eyaletinin tarihi başkenti Richmond’a yolculuk. Varışta otelinize yerleşme ve geniş kapsamlı panoramik şehir turu. 

9. Gün, Richmond - Washington DC 

Sabah kahvaltısını takiben, yaklaşık iki saat sürede ulaşacağımız 109 mil mesafede ABD Başkenti Washington DC’ye yolculuk. Varışta otelinize yerleşme ve serbest saatleri takiben, öğleden sonra geniş kapsamlı panoramik şehir turu. 

10. Gün, Washington DC 

Sabah kahvaltısını takiben serbest gün… Ama boş durmak yok, ilginç bulacağımız yöreler, müzeler ve sanat galerileri ile günümüzü en iyi şekilde değerlendiriyoruz. 

11. Gün, Baltimore - Philadelphia 

Sabah kahvaltısını takiben 235 mil gibi toplam bir yolumuz olacak. İlk durağımız tarihi Baltimore kenti ve efsane limanına. Daha sonra gene bağımsızlık savaşının simge kenti Phladelphia ziyareti ve geniş kapsamlı turu. Günümüz New York bitişiği, New Jersey Eyaletinin ekonomik başkenti Jersey City’de sonlanıyor. Üç gece konaklayacağınız otelinize yerleşme ve serbest saatler.

12. Gün, New York 

Sabah kahvaltısını takiben tam gün süreli olabildiğince geniş ve kapsamlı, Dünya Ekonomi Merkezi New York-Manhattan ve Çevresi turu, aracınız ve yürüyerek… 

13. Gün, New York 

Sabah kahvaltısını takiben serbest gün… Dilerseniz alış, veriş; dilerseniz sayısız sanat etkinlikleri arasında dolu-dolu bir gün… 

14. Gün, Pocono Mountain Doğa Parkı 

Sabah kahvaltısını takiben -erken olmayan bir saatte- ülkenin en güzel, en romantik parklarından Pocono Mountains/Dağları Doğa Parkına yolculuk… Yaklaşık iki saatlik sürüş ile 105 mil… Öğleden sonra kalan zamanımızda, gerçekten çok güzel manzaralar eşliğinde keyifli saatler… 

15. Gün, Niagara Şelaleleri 

Sabah kahvaltısını takiben dört saatlik sürüşle 322 mil mesafede, Dünya’nın en güzel su olaylarından Niagara Şelalelerine yolculuk. Varışta muhtelif açılardan gezme, fotoğraflama ve keyfini çıkarma ile birlikte çok güzel ve keyifli zaman geçirme… 

16. Gün, Niagara Şelaleleri - Alexandria Bay 

Sabah kahvaltısını takiben serbest sabah saatleri… Dileyenler ülkenin en popüler alış, veriş merkezlerinde, ya da şelalelerin güzellikleri arasında vakit geçirebilirler… Öğle saatlerinde Göller Yöresinin Bin Adalar mevkiinin ABD tarafında yer alan Alexandria Bay kasabasına doğru 248 mil yolculuk. Varışta dileyenler, keyifli bir gemi turu ile romantik bölgede göl turu alabilirler… 

17. Gün, Alexandria Bay - Albany 

Sabah kahvaltısını takiben üç saatlik sürüşle 195 mil mesafede, ABD’nin en güzel kentlerinden, New York Eyaletinin Başkenti, tarihi Albany kentine yolculuk… Otelinize yerleştikten sonra gerçekten çok güzel bir şehir turu… 

18. Gün, Albany - Boston 

Sabah kahvaltısını takiben toplamda dört buçuk saatlik sürüş ve 302 mil yolculuk ile olanaklar elverdiğince ABD’nin en seçkin üniversitelerinden Yale ve MIT kampüslerini gezerek, tarihi Boston kentine ulaşım… 

19. Gün, Boston ve Kanada’ya Yolculuk

Sabah kahvaltısını takiben tam günlük, olabildiğince kapsamlı Boston şehir ve çevre turu… Akşam yemeğinden sonra otobüs garına transfer ve 23.50’de hareket eden Greyhound otobüsü ile 06 saat 55 dakikalık yolculuk ve Kanada’nın ve Quebec Eyaletinin en büyük kenti Montreal’e yolculuk. 

20. Gün, Montreal 

Sabah saat 06.45’te Montreal’e (Gare d'autocars de MontrYal) varış, otelinize transfer ve serbest saatler. Takiben özel aracımız ve yürüyerek çok geniş kapsamlı şehir turu. Geceleme Montreal’de. 

21. Gün, Montreal - Quebec City 

Sabah kahvaltısını takiben tam günlük, Quebec Eyaleti Başkenti, tarihi kent Quebec City turu (Yolculuk gidiş yönü 255 km / 02 saat 40 dakika olup, dönüş yolu Troi-RiviYres üzerinden 268 km / 03 saat sürmektedir), Quebec City’de çok geniş kapsamlı şehir turumuzda tarihi mekânlar ve kent merkezi gezilecektir. Geceleme Montreal’de. 

22. Gün, Montreal - Ottawa - 1000 Adalar 

Sabah kahvaltısını takiben Başkent Ottawa’ya yolculuk (198 km / 02 saat yolculuk) Varışta çok geniş kapsamlı şehir turu. Daha sonra yaklaşık bir saat otuz dakikalık sürüşle kat edeceğimiz 166 km yolculuk ile Bin Adalar (Thousand Islands) bölgesine ulaşım. Varışta Gananoque/Kingston arası otelinize yerleşme ve serbest saatler. 

23. Gün, 1000 Adalar - Toronto 

Sabah kahvaltısını takiben ülkenin en güzel turistik bölgelerinden 1000 Adalar (Thousand Islands) ziyareti için St. Lawrence Nehri ile Ontario Gölü arasında gemi gezisi. Daha sonra 289 km / 02 saat 45 dakikalık sürüş mesafesinde ülkenin ve Ontario Eyaletinin en büyük kenti, ekonomi ve sanayi merkezi Toronto’ya yolculuk. Varışta otelinize yerleşme ve serbest saatler. 

24. Gün, Toronto 

Sabah kahvaltısını takiben çok geniş kapsamlı şehir ve çevre turu ile sonraları alış-veriş ve özel uğraşlarınız için serbest.

25. Gün, Toronto 

Sabah kahvaltısını takiben serbest gün. Akşam saatlerinde havalimanına transfer olarak İstanbul’a dönüş yolculuğu için uçak yolculuğuna başlama. 

26. Gün, İstanbul   

Öğle saatlerinde İstanbul, Atatürk Havalimanına varış ve yolculuğumuzun sona ermesi… 

Bu turun kesin hareket tarihi 20 Haziran 2019 olup, 8 kişilik grup fiyatına tabidir.

(USD/$) Para Birimi Cinsinden İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücretleri ve Açıklamaları

Grupta Asgari Kişi Sayısı 

Tek Yataklı

Üçüncü Kişi

12 Yaş Altı

4

6

8

Oda Farkı 

İndirimi

Çocuk İndirimi

3499 $

(18.208TL)

3299 $ (17.168TL)

3199 $ (16.647TL)

800 $

(4.164TL)

150 $

(781 TL)

400 $

(2.082 TL)

***TL kurları 04/02/2019 tarihindeki Merkez Bankası Döviz satış kuruna göre hesaplanmıştır. Döviz olarak verilen turlarımızın fiyatları satış yapıldığı gündeki Merkez Bankası Döviz Satış kuruna göre hesaplanacaktır***

***Tur fiyatları kontenjanlara göre farklılık gösterebilir***

 

* Tur ücretleri: İki kişilik odada kişi başı olup odada tek başına kalmak isteyecek konuklarımız "Tek Yataklı Oda Farkı"ödemek durumundadır, *"Üçüncü Kişi İndirimi", iki tam ücret ödeyen kişi ile aynı odayı paylaşan kişinin ödeyeceği ücretten indirim olup, genelde turistik otellerde üçüncü kişi yatağı pek konforlu olmadığı için önermiyoruz, *"Çocuk İndirimi"yolculuk sırasında 12 yaşını doldurmamış konuğun, iki tam ücret ödeyen ile aynı odayı paylaşması ile geçerlidir.

Genel Operasyon Bilgileri:  Turumuz programın en uygun koşullarda ifasını teminen THY ile İstanbul’dan gidiş/dönüş (ya da daha uygun operasyon sağlanacak başka kent üzerinden ya da hava yolu ile) uçak ücretleri artı tur boyu yolculuk ve çevre gezilerinde, grup büyüklüğüne uygun şekilde (sürücü-rehberimiz dâhil) 05 ya da 09 koltuklu rahat, konforlu, güvenli özel araç ile düzenlenmektedir. Turumuzda bazı şehirlerarası yolculuk yerel ulaşım hizmetleri ile sağlanabilir; Araçlarda bagaj yeri kısıtlı olduğu için, rahat yolculuk edilmesi adına asgari koşullarda bagaj taşınması önerilir; Rehberimiz sizinle birlikte İstanbul’dan İstanbul’a yolculuk ve tur sonuna kadar, çalışma koşulları kapsamında sizlere eşlik eder. Uçak biletlerinizin temini için gerekli vergi, resim, harç, servis ücreti ile aracınızın yakıt, otopark, otoyol/köprü geçişleri, sigorta vb giderleri tur ücretlerine dâhildir. Farklı bir düzenleme talep edilmediği takdirde gruplarımız asgari dört ve azami sekiz yolcu artı rehberimiz şeklinde oluşabilmektedir. 

Fiyata dahil olan servisler: Tur boyu gerekli tüm uluslararası ve iç hat uçak, tren, ferryboat, otobüs, tren, özel araç vb yolculuğu; yolculuk sağlık sigortası; 24 gece otel ve motel konaklaması; sabah kahvaltıları; programda yer alan tüm şehir ve çevre gezileri ile transferler ve tur ücretine dâhil olduğu belirtilen diğer hizmetler ile, alan-otel transferleri; deneyimli Türkçe rehberlik hizmetleri… 

Şehir ve Çevre Gezileri: Turumuz genel anlamda gidilen ülkelerin tarihi ve doğal özelliklerini koruyan kent ve yörelerini görmeyi amaçlayan bir program olup söz konusu mahallerin çok büyük bir bölümünde özel gezi koşulları uygulanmakta ve hem güvenlik açısından, hem en keyifli gezi sağlanması açısından, tur boyu bu koşullara aynen uyum sağlamaktayız. 

Tur Ücretine Dahil Olmayan ServislerTurumuzda gidilen ülkelere her tür pasaport için ABD (ve/veya Kanada) Vizesi gerekmekte olup, vize ücretleri tur ücretimize dâhil değildir. Bu turumuzda gerekmemekle birlikte yurt dışı alanlarda ve bazı ülke geçişlerinde ödenen cüz-i alan vergileri/ayakbastı paraları; kişisel harcamalar ve tur ücretine dâhil olduğu açıkça belirtilmeyen diğer her türlü harcama tur ücretlerimizin dışındadır... 

Çok Önemli Not: Tur ücretleri ancak uçak biletlerinin istenen sınıfta kesilmesi ile geçerli olabilir ve genel anlamda kurallar açısından kesilen biletin iadesi olmamaktadır. Kesilen bilet ile ilgili olarak yolcunun tur dışında (tarih değişikliği, iptal vb gibi) muhatabı doğrudan doğruya ilgili havayoludur.